חמשת הביוגרפיות הטובות ביותר, שאם אתם לא יזמים כנראה שלא שמעתם עליהם.

יזמים זו חיה קצת מוזרה. רובנו מנסים ונכשלים, ואז שוב מנסים ונכשלים, ואז יש כאלו שיורדים מהסיפור ו"נכנסים למסלול" ויש כאלה שלא, אלא ממשיכים ומנסים, ואז מצליחים ולוקחים את פירות ההצלחה ועוברים למיזם הבא ומניעים את העולם קדימה גם כשאף אחד לא מאמין שזה אפשרי.

מתוך כמה מיליוני היזמים בעולם שמשנים אותו, יש רק מעטים שמשתפים את הסיפור שלהם כדי שמי שמוכן ללמוד, יוכל לדלג על הטעויות שהם עשו ויקבל השראה לצאת לדרך. כשאני נכנסתי ליזמות, התחלתי הרגל קריאה של לפחות חצי שעה ביום. בין הספרים שקראתי היו עשרות ביוגרפיות, ואלו הן חמשת הביוגרפיות שעוררו בי השראה והשפיעו עליי הכי הרבה.

1.Delivering Happiness – Tony HeishImage_1760
בספר הזה נתקלתי לגמרי בטעות, טוני בנה חברות בשווי מיליארדים, אבל הוא לא היזם הכי "מוכר" שיש ואת הספר שלו מצאתי באיזה דוכן ספרים של סטימצקי ב-25 שקלים ואחרי שקראתי את ההקדמה זה היה נשמע מעניין, אז קניתי.

הספר הזה הוא חצי אוטוביוגרפיה על הדרך מכלום, לאקזיט למייקרוסופט של 265M$ בגיל 26, לבנייה של זאפוס ומכירתה לאמזון תמורת B1.2$ עם כל האתגרים והמכשולים בדרך, וחצי ספר הדרכה עסקית תכלס, על איך לבנות תרבות ארגונית יוצאת דופן ולהפוך את העובדים והלקוחות שלך לבין המאושרים ביותר בעולם (זאפוס מדורגת בין מקומות העבודה הטובים ביותר בעולם והעסק בנוי על שירות לקוחות).

2.The Autobiography of Richard Branson1491_200
"אם ההר לא יבוא אל מוחמד, מוחמד יבוא אל ההר", זה ריצ'רד ברנסון. ריצ'רד הוא אחד המודלים לחיקוי הכי גדולים שלי, וכששואלים אותי לאן אני מכוון, ריצ'רד הוא אחת הדוגמאות הבולטות. ריצ'רד הוא דיסלקט שבגיל 17 עזב את בית הספר כדי להקים מגזין לסטונדטים. מפה לשם הוא שינה את תעשיית המוזיקה והטיסות והקים קרוב ל500 חברות כמעט בכל תחום שאפשר לחשוב עליו, וכל זה תוך שבירת שיאי ג'ינס הזויים והצלת יערות גשם וקידום יזמים ברחבי העולם.

3.(The Shoe Dog – Phill Knight (The Founder of Nike
הורד (2)
פיל נייט, אחת ההפתעות הכי גדולות שלי. כשקניתי את הספר הזה לא כל כך ידעתי למה לצפות, כי רוב היזמים שאני עוקב אחריהם עשו דברים שבמהות

שלהם
הם יוצאי דופן. ריצ'רד בנה מטוס שבקרוב מאוד ייקח אזרחים לחלל וטוני היה בין הראשונים להקים אתר מכירות אינטרנטי, אבל נייק בסה"כ מייצרים בגדים ונעלים, ותמיד היו חברות שמייצרות בגדים ונעליים. אז מעבר לזה שגיליתי שנייק התחילו מלמכור נעליים של אסיקס בארה"ב ושהשם נייק הגיע ברגע האחרון וכמעט קראו להם באיזה שם הזוי אחר, גיליתי את אחד מהסיפורים הכי מעוררי השראה שקראתי.

4.Total Recall – Arnold Schwarzeneggerהורד (1)
ארנולד שווצנגר, ארבע פעמים מר עולם,שבע מר אולימפיה, שחקן, משקיע נדל"ן ומושל מדינת קליפורניה. גילוי נאות, עוד לא סיימתי את הספר, אבל אני מכיר א
ת הסיפור ועוקב אחריו כבר תקופה ארוכה.

הבחור כנגד כל האמונות השליליות של הסביבה שלו, יצא לבדו לאמריקה ופשוט עשה את זה. הפך לאיש השרירי בעולם, וכשאמרו לו אתה גדול מידי כדי להיות שחקן, הוא יצר לעצמו קטגורית משחק משלו. וכשאמרו לו תהיה קודם ראש עיר לפני שהוא מתמודד על ראשות קליפורניה, אמר להם בסדר גמור ולקח את הבחירות פעמיים ושינה את קליפורניה.

5. Elon Musk – the entrepreneur that’s changes our Future – Ashley vansהורד
אילון מאסק, בדומה לריצ'רד, כששואלים אותי לאן אני מכוון, הוא אחד הראשונים שעולים. אם יש אדם שיודע להפוך חזונות ענקיים ובלתי אפשריים למ
ציאות זה הוא. הוא עזב את דרום אפריקה לארצות הברית והקים את דפי זהב האינטרנטי הראשון בארה"ב. הוא היה מתקלח בחדרי כושר ומקודד בלילה, בזמן שאחיו מתפעל את העסק ביום.הצליח, מכר, לקח את רוב הכסף והשקיע אותו בלהפוך את תעשיית הבנקאות. הקים את פייפאל, מכר אותה, לקח את הכסף והחליט לגמול את האנושות מדלק מאובנים ולקחת אותה למאדים, והקים את SpaceX, Tesla, SolarCity.האדם הראשון שהפך חברת מכוניות חשמליות לרווחית ומצליחה. הוריד את עלות השיגור לחלל ב90% והפך ליצרן ומתקין הלוחות הסולארים הגדול בארצות הברית וצפוי ב2023 לשלוח את המשלחת האנושית הראשונה למאדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *