3 דרכים להתקבל לסביבת אנשים יותר טובים ממך

עוד בגיל 0 כשהייתי בגן, הגננת דבורה הייתה אומרת לנו את המשפט הידוע "אמור לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה". אחר כך בבית ספר היסודי, אותו משפט חזר על עצמו כשהסתובבתי עם האנשים הלא נכונים והייתי נענש יחד איתם אפילו שבכלל לא עשיתי שום דבר. ברור שלא חשבתי ככה והתווכחתי ורבתי והרגשתי מגניב כמו ילד בכיתה ה' שמסתובב עם המקובלים, אבל בהמשך הבנתי שזה נכון.

אם נסתכל סביבנו נראה כמה אנחנו דומים לאנשים שאנחנו מסתובבים איתם. תסתכלו על זוגות וכמה שמיום ליום הם דומים יותר אחד לשני, תסתכלו על חבריכם הטובים ותראו כמה אתם דומים אחד לשני בצורת מחשבה, בפסיכולוגיה שלכם ואפילו בתחביבים שלכם. אתם בטח "מודים" לי כרגע על המידע השימושי שאנחנו דומים לחברים שלנו, אבל המידע הזה הוא באמת משמעותי כי מה שיפה בדבר הזה שהוא גם עובד בדיוק הפוך!

ברגע שאתה משפר את הסביבה סביבך אתה משפר את עצמך.
אם אתה רוצה לעלות לרמה הבאה בהכנסות שלך, תסתובב עם אנשי עסקים מצליחים.
אם אתה רוצה לעלות לרמה הבאה עם השמחה והרגשות שלך, תסתובב עם אנשים מאושרים ושמחים.
אם אתה רוצה לעלות לרמה הבאה בתקשורת שלך כדי שתוכל להכיר את הבחורה שמעניינת אותך או להתחבר עם המנהל שלך בעבודה, תסתובב עם אנשים שהיכולות תקשורת שלהם מדהימה ותראה איך מיד המצב שלך משתפר.

ברור שהכלי הזה לא אבסולוטי ולא תהפכו למיליונרים בגלל שיש לכם איזה חבר שהוא איש עסקים מצליח כי אתם בחברת הרבה אנשים ויש גם את המטען שאתם מביאים איתכם לסיפור, אבל ככל שתקיפו את עצמכם באנשים שהגיעו לאן שאתם רוצים להגיע אתם תראו שאתם חושבים ומזהים הזדמנויות ומאמצים אמונות יותר ויותר כמוהם, ועם "קצת" פעולה זה יהפוך לעניין של זמן עד שתשלימו את הפער ותקבלו תוצאות כמוהם.

כשהבנתי את העניין הזה שאלתי את עצמי כל הזמן, אני יודע שאם אסתובב עם האנשים האלה הם ירימו אותי למעלה איתם, אבל למה שהם יסכימו להסתובב איתי? ואחרי מחקר הגעתי לכמה מסקנות ודרכים לעשות את זה ולגרום לאנשים ב"רמה מעליי" לקבל אותי לסביבה שלהם.

לפני שאני נכנס ל"טכניקה" איך, חשוב להבין שהם בסה"כ הכל אנשים ובדיוק כמוני וכמוכם במי אנחנו בוטחים הכי הרבה? כמובן שבעצמנו. ברגע שהם יראו את עצמם בנו יהיה להם קל והם ישמחו להתחבר איתנו.

הדרך הראשונה להתחבר עם אנשים טובים מאיתנו היא למצוא את המכנה המשותף בינינו ולתקשר עליו, לתת לו מקום ולהתחבר דרכו. זה יכול להיות קבוצת כדורגל אהובה, דעה פוליטית או אפילו עיר מגורים ותחביבים. ככל שתמצאו לכם יותר מכנים משותפים כאלה, יהיה יותר קל ליצור חברות.

הדרך השנייה היא למצוא דברים אצלכם שאתם יותר טובים מהם בהם, שהם ירצו להסתובב אתכם כדי ללמוד מכם. למשל, אם יש לך תקשורת מדהימה ובטחון עצמי גבוה אבל אתה מרושש ואתה לא מבין כלום בעסקים, והחנון חסר הביטחון שהיה איתך כל התיכון הוא איש עסקים תותח, הוא ישמח להסתובב איתך כדי להעלות את הביטחון שלו ולשפר את התקשורת שלו ואתם איתו כדי ללמוד להצליח בעסקים.

הדרך השלישית היא פשוט ללמוד אותם, לקרוא את הספרים שלהם, ללכת להרצאות שלהם, ללמוד את האוטוביוגרפיות שלהם להסתובב עם אנשים שמסתובבים איתם. כמו שאמרנו הם סה"כ הכל אנשים, הם בוטחים הכי הרבה באנשים כמוהם, וברגע שתלמדו איך הם חושבים ואיך הם פועלים ומה הם עושים תתחברו אליהם מאוד בקלות.

עכשיו כשאתם מצוידים בכל זה צאו לדרך, תשפרו את הסביבה שלכם, תתחברו, תעזרו ותעלו ל"רמה הבאה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *