אין לי זמן. האמנם?

אני אפתח בקלישאה שלכולנו יש 24 שעות ביממה. כבני אדם אנחנו לא שווים כמעט בשום דבר; בכמות הכסף שיש לנו, כמות הקשרים, כמות ההזדמנויות, צבע העור או צבע העיניים, גם לא אמא ואבא שלנו או היכולת השכלית שלנו לפתור משוואה ריבועית מסובכת. הדבר, שאולי היחיד, שכן שווה בנינו, הוא שלכולנו בלי יוצא מן הכלל (חוץ מאלו שנולדו ומתו באותו יום), מברק אובמה למנקה של רחוב אלנבי, יש 24 שעות ביממה.

זה אומר דבר אחד, מחסור בזמן הוא אף פעם לא הבעיה האמיתית, וזה בדרך כלל מתחלק בתכלס לשני דברים:

  1. המשימה נמצאת מחוץ לאזור נוחות שלנו

כשהייתי קטן בבית ספר, כשהמורה הייתה מלמדת חומר בצורה שאני לא לגמרי מבין, לא "היה לי זמן" בשביל שיעורי הבית שלה. בימים שכן "היה לי זמן" לעשות את שיעורי הבית שלה, הייתי נזכר שאני חייב לסדר את החדר, לסדר את השולחן ולעשות אימון ג'אגלינג בעפרונות חודים (האחד-שניים שאיכשהו נשארו לי בקלמר). היה לי זמן להכל חוץ מזמן לעשות שיעורי בית. בסוף כשישבתי באמת לעשות אותם, באמת לא היה לי זמן ונגררתי עד אמצע הלילה או שלא הספקתי לעשות אותם.

הבעיה כאן לא הייתה בעיה של זמן, היא הייתה בעיה של נוחות. לא הבנתי את החומר ולא היה לי נוח להתמודד עם זה, זה כואב להתמודד עם זה, לא עשיתי את זה בכוונה, החוכמה היא להסתכל לאמת בעיניים ולראות את הדברים כמו שהם.

במקרה הזה לא ידעתי החומר, במקרה אחר זה יכול להיות פחד מתגובה של בן אדם, יכול להיות שהוא חשוב לנו ואנחנו מפחדים לפגוע בו (קורה הרבה במערכות יחסים) ויכול להיות שאנחנו מפחדים לקבל דחייה ולהיפגע.

 

 

  1. המשימה לא חשובה לנו מספיק

כשמשהו חשוב מספיק מוצאים לו את הזמן. זה לא אומר שמשהו אחר לא חשוב, זה פשוט לא חשוב מספיק.

לצורך העניין, מאוד חשוב לי לעשות משהו בנוגע לרצח בסוריה, אבל זה לא חשוב לי מספיק, אז אני אשקיע את הזמן הזה בחברה שלי או בלעשות לייקים לפוסטים בפייסבוק. אני לא אומר אם זה נכון או לא נכון, אבל אם הנושא הזה היה לי חשוב מספיק, הייתי מוותר על שעה של פייסבוק ושעה עם החברה ועושה משהו בנוגע לזה.

עכשיו עם כל זה, יש לנו כל כך הרבה דברים חשובים לעשות עם הזמן שלנו, ואנחנו חייבים לבחור, איך בכל זאת אפשר למקסם אותו?

פשוט לנהל אותו. הפוסט הזה קצר מידי בכדי שאכנס לטכניקות והשיטות שאני משתמש בהן, אבל התחלה מעולה תיהיה לקחת עשר דקות בבוקר ובלילה לתכנן את היום שלכם ולייצר לעצמכם קו מנחה למהלך היום. כל כך הרבה אנשים לא מוכנים להשקיע 20 דקות ביום כי "אין להם זמן לזה". ברור שאין לך זמן, אתה לא מנהל אותו אז הוא בורח לפייסבוק ולקנדי קראש ולראות סטורי של אנשים באינסטגרם (כן זה בסדר גם לעשות את זה, ואפילו חשוב להקדיש זמן גם לזה, פשוט לא על חשבון הדברים שבאמת חשובים לך).

זמן הוא המשאב היקר ביותר שיש לנו, הוא היחיד שאין לנו יכולת לקבל עוד ממנו בצורה כזו או אחרת, אבל הוא תמיד שם, ובאותה כמות. אז בואו נשתמש בו בתבונה, נשקיע את הזמן שנדרש כדי לנהל אותו, ונהיה אמיתיים. אם זה חשוב אנחנו נמצא את הזמן להשקיע על זה ואם לא, אז זה עניין של פריוריטי, לא זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *